Serwery:: DC1 Katowice DC2 Warszawa DC3 Lhenice DC4 Arezzo

Prezentacja systemów łączności DV w Siemianowicach Śląskich

Prezentacja systemów łączności DV

17 marca o godzinie 10:00 w Domu Kultury “Chemik” w Siemianowicach Śląskich odbyła się Prezentacja systemów łączności Digital Voice używanych przez krótkofalowców w SP.

W prezentacji uczestniczyło ponad 25 osób zainteresowanych łącznościami DV. Przybyli koledzy z Oświęcimia, Tarnowskich Gór oraz regionu śląskiego i zagłębia. Na życzenie kolegów prezentację poprowadziłem osobiście. Głównym założeniem prezentacji było zapoznanie kolegów z cyfrowymi łącznościami używanymi w SP. Tematami spotkania, które omawialiśmy były:

  • Podstawa działania Digital Voice
  • Systemy Digital Voice używane w krótkofalarstwie
  • Struktura sieci systemów Digital Voice działających w Polsce
  • Urządzenia obsługujące systemy Digital Voice
  • HotSpot czyli własny domowy “repeater” na naszym biurku

Zainteresowanie systemami cyfrowymi wśród uczestników było duże. Największym jednak zainteresowaniem cieszył się temat dotyczący struktury działania sieci oraz urządzeń.

Spotkanie oprócz dawki wiedzy przyczyniło się do nawiązania nowych kontaktów. Prezentacja systemów łączności była też idealnym miejscem do integracji naszego krótkofalarskiego środowiska. To wszystko sprawiło, że pojawiły się nowe pomysły organizacji takich spotkań z prezentacjami z różnych dziedzin naszego hobby. Miejmy nadzieję, że kolejne takie spotkanie odbędzie się już niebawem. Do zobaczenia.

ps. Jeżeli ktoś z uczestników zrobił chociaż jedną fotkę to bardzo proszę o przesłanie na mojego maila.