Serwery:: DC1 Katowice DC2 Warszawa DC3 Lhenice DC4 Arezzo

Pisanka wielkanocna już za chwilkę

Zawody o pisankę wielkanocną

Już o godzinie 18:00 oraz 20:00 czasu lokalnego wystartują dwie “pisanki wielkanocne”. Mowa tutaj o tradycyjnie odbywających się w każdy lany poniedziałek zawodach “O Pisankę Wielkanocną”.

W dniu dzisiejszym rozegrane zostaną dwie tury zawodów ‘O Pisankę Wielkanocną”, których organizatorem jest Śląski Oddział Terenowy PZK w Siemianowicach Śląskich.

O godzinie 18:00 czasu lokalnego rozpocznie się pierwsza tura zawodów w paśmie 3,5MHz emisjami CW oraz SSB. Podczas łączności w tej turze podajemy raport RS(T) plus numer łączności oraz oznaczenie powiatu: 59(9) 001 ZW. Klasyfikacje są następujące: A-HF – stacje indywidualne na CW i SSB (mix), B-HF – stacje indywidualne na CW, C-HF – stacje indywidualne na SSB, D-HF – stacje klubowe na CW i SSB (mix), E-HF – stacje nasłuchowe (SWL) na CW i SSB (mix).

O godzinie 20:00 czasu lokalnego rozpocznie się druga tura zawodów w paśmie 144MHz i 145MHz emisjami CW, SSB oraz FM. Podczas łączności w tej turze podajemy raport plus numer łączności oraz lokator: 59(9) 001 JO90RL. Klasyfikacje są następujące: A-VHF – stacje indywidualne tylko FM, B-VHF – stacje indywidualne na CW, SSB i FM (mix), C-VHF – stacje klubowe na CW, SSB i FM (mix).

Szczegółowe regulaminy zawodów dostępne są pod tym linkiem. Logi przesyłamy w ciągu 3 dni na adres e-mail zawody@pzk.katowice.pl

Zapraszam również do śledzenie zawsze aktualnego kalendarza zawodów który znajdziecie tutaj. Udanej zabawy!