Serwery:: DC1 Katowice DC2 Warszawa DC3 Lhenice DC4 Arezzo

Modernizacja instalacji antenowych w Katowicach

Anteny

W dniu 28 sierpnia przeprowadzone zostały prace konserwacyjno-modernizacyjne instalacji antenowych na przemiennikach obsługujących region śląski.

W godzinach od 9:00 do 14:00 w dniu 28 sierpnia liczna grupa “remontowa” w składzie: SQ9DHP Wojtek, SP9PWN Piotr, SO9AHM Grzegorz, SP9UVG Gustaw oraz SQ9NFI Jarek przeprowadziła prace konserwacyjne i modernizacyjne instalacji antenowych na przemiennikach obsługujących teren Śląska. W ramach wykonywanych prac, wymieniono na nowe okablowanie trzech przemienników, między innymi SR9SS, który otrzymał także nową antenę. Dodatkowo wykonano nowe odciągi zabezpieczające i wzmacniające maszt. W wyniku przeprowadzonych prac przemienniki SR9E (Echolink), SR9SS (FM-Link), SR9UVK (D-Star), SR9NDX (APRS) przygotowane do kolejnej zimy.

Przygotowane zostały również dwa dodatkowe miejsca na instalację dwóch nowych RPT. Planowane jest uruchomienie przemienników Fusion działających w sieci Wires-X oraz DMR działający w sieci DMRPlus. Dokładny termin uruchomienia nie jest jeszcze znany, ale są ambicje, żeby zadziałały one jeszcze w tym roku.

W związku z koniecznością poniesienia kosztów zakupu nowego okablowania oraz anten, osoby które mają życzenie wesprzeć nasze działania dołączając się do wspólnego pokrycia tych kosztów proszę o kontakt z kolegą Wojtkiem SQ9DHP, który rozlicza ten zakres prac. Można go znaleźć na przemienniku SR9E (145.725MHz CTCSS 71,9). Za wszelką pomoc serdecznie dziękujemy w imieniu wszystkich użytkowników tych przemienników.