Serwery:: DC1 Katowice DC2 Gdańsk DC3 Lhenice DC4 Arezzo DC5 Warszawa

Zawody „O pisankę Wielkanocną 2019”

[Głosów:1    Średnia:4/5]

O pisankę Wielkanocną 2019

Już o godzinie 18:00 oraz 20:00 czasu lokalnego wystartują dwie „pisanki wielkanocne”. Mowa tutaj o tradycyjnie odbywających się w każdy lany poniedziałek zawodach „O Pisankę Wielkanocną”.

W dniu dzisiejszym rozegrane zostaną dwie tury zawodów ‚O Pisankę Wielkanocną”. Organizatorem jest Śląski Oddział Terenowy PZK w Siemianowicach Śląskich.

O godzinie 18:00 czasu lokalnego rozpocznie się pierwsza tura zawodów w paśmie 3,5MHz emisjami CW oraz SSB. Podczas łączności w tej turze podajemy raport RS(T) plus numer łączności oraz oznaczenie powiatu: 59(9) 001 ZW. Klasyfikacje są następujące: A-HF – stacje indywidualne na CW i SSB (mix). B-HF – stacje indywidualne na CW. C-HF – stacje indywidualne na SSB. D-HF – stacje klubowe na CW i SSB (mix). E-HF – stacje nasłuchowe (SWL) na CW i SSB (mix).

O godzinie 20:00 czasu lokalnego rozpocznie się druga tura zawodów w paśmie 144MHz i 145MHz emisjami CWSSB oraz FM. Podczas łączności w tej turze podajemy raport plus numer łączności oraz lokator: 59(9) 001 JO90RL. Klasyfikacje są następujące: A-VHF – stacje indywidualne tylko FM. B-VHF – stacje indywidualne na CW, SSB i FM (mix), C-VHF – stacje klubowe na CW, SSB i FM (mix).

Szczegółowe regulaminy zawodów dostępne są pod tym linkiem. Logi przesyłamy poprzez platformę LogSP

Zapraszam również do śledzenie zawsze aktualnego kalendarza zawodów który znajdziecie tutaj. Udanej zabawy!