Serwery:: DC1 Katowice DC2 Warszawa DC3 Lhenice DC4 Arezzo

Migracja usług PZK.PL zakończona

PZK.PL

W dniu 10 marca zakończyła się migracja usług w ramach domeny PZK.PL. W chwili obecnej wszystkie dostępne usługi pracują już na nowym serwerze. W przypadku zauważenia jakiś problemów proszę o informację za pośrednictwem formularza kontaktowego dostępnego tutaj.

Poniżej kilka informacji dotyczących parametrów nowego urządzenia oraz ich podziału na poszczególne usługi. Nowe urządzenie to fabryczny serwer firmy HP. Posiada dwa procesory o łącznej ilości 24 rdzeni po 2,7 Ghz. jak również 130 GB pamięci RAM. W chwili obecnej serwer posiada dwa dyski. Pierwszy sprawujący rolę podstawowego to dysk SSD o pojemności 500 GB. Drugi HDD jest dyskiem przeznaczonym wyłącznie do backupów o pojemności 1TB. Podpięty jest do sieci za pośrednictwem 4 kart sieciowych o łącznej przepustowości 4 Gb/s.

Serwer pracuje w oparciu o system wirtualizacji i obsługuje 3 serwery VPS. Pierwszy jest serwerem obsługującym usługi WWW krótkofalowców. Drugi z nich odpowiada za obsługę poczty w domenie pzk.pl. Trzeci natomiast odpowiada za obsługę domeny.

W ramach migracji zlikwidowany został serwer gdański. Wszystkie funkcjonujące na nim usługi zostały przeniesione na serwer katowicki.

Chciałbym przypomnieć, ale również poinformować tych którzy nie wiedzą, że serwer pocztowy pzk.pl posiada oprogramowanie antyspamowe, które należy uczyć co jest spamem a co nie jest. Uczenie systemu odbywa się w prosty sposób i sprowadza się wyłącznie do przenoszenia wiadomości będących spamem do folderu SPAM, a jeżeli jakaś wiadomość trafi do tego folderu a nie jest spamem przeniesienie jej do folderu ODEBRANE. Działa to przez stronę internetową jak również w każdym innym programie pocztowym.

Jeżeli ktoś nie ma jeszcze, a jest zainteresowany pocztą w domenie PZK.PL oraz miejscem na stronę WWW wraz z bazą MYSQL Zapraszam do wypełnienia formularza rejestracyjnego.

Dla krótkofalowców, którzy potrzebują usługi serwera VPS do celów krótkofalarskich takich serwery do obsługi cyfrowych emisji Fusion, D-Star, DMR ale także APR lub innych związanych z krótkofalarstwem proszę o kontakt za pośrednictwem formularz kontaktowego. Zasobów jest sporo więc nie ma z tym problemu.