Serwery:: DC1 Katowice DC2 Warszawa DC3 Lhenice DC4 Arezzo

Moje Transciever-y i osprzęt

Przez te parę lat do pracy na pasmach używałem różnych Transciever-ów. Były urządzenia wielopasmowe, a także te z przeznaczeniem do pracy na KF czy też UKF. Poniżej lista tych, które posiadałem bądź nadal posiadam.

(niektóre zdjęcia urządzeń pochodzą z sieci i są oznaczone linkiem do ich autorów)

Yaesu FT-847
Ogromny sentyment czuję do tego radia. Pierwsze moje radio jakie kupiłem po zdaniu egzaminu i otrzymaniu licencji. Do tego posiadałem również skrzynkę antenową FC-20 Która jest poniżej. Chyba kupię sobie to urządzenie jeszcze raz.

Yaesu FC-20
Coż tutaj można powiedzieć, tylko to, że bez niej nie dałoby się pracować na wielu pasmach. Wtedy jeszcze nie umiałem robić anten :).

Yaesu FT-897
“Czołgowy” transciever, który w okresie intensywnych wypadów z grupą SKJKC był nieodzownym wyposażeniem. To z niego, objeżdżając jurajskie zamki robiliśmy setki łączności. Być może miałeś(aś) z nami łączność z tego radia.

Yaesu FT-1000 MP Mark V Field 200 W
Cudowne radio! I to w zasadzie tyle co można powiedzieć na jego temat. To dzięki niemu w CQ World Wide DX Contest zająłem 2 miejsce. To były piękne czasy kiedy “szalałem” po pasmach KF.

Yaesu MD-100
A oto dodatek do mojego Marka V. Stołowy mikrofon, który spisywał się bardzo dobrze. A w połączeniu z radiem Yaesu brzmiał naprawdę ładnie.

Kenwood TM-D700A
To urządzenie posiadałem w ilości dwóch sztuk. Zamontowane były w mobilach, bo wtedy APRS był najważniejszy.

Kenwood TH-D7A
Tego ręczniaka z samego USA przywiózł mi kolega Artur SQ9FMP. To, te cudowne lata, kiedy nasze hobby w SP ogarnęło szaleństwo APRS.

Garmin GPS serial receiver
Ten Garmin dzielnie wspierał mobilowe Kenwoody TM-D700, ale także ręcznego TH-D7.

Icom IC-92
Przyszedł czas, żeby pójść o krok do przodu i rozpocząć pracę Digital Voice. Dlatego to urządzenie było kolejnym zakupem i sprawiło, że pojawiłem się w sieci D-Star.

Icom ID-5100
Nie mogło zabraknąć cyfrowego D-Stara w moim mobilu. To radio bardzo, ale to bardzo mi odpowiada. Skromne, estetyczne, a zarazem ma w sobie to coś co robi na mnie wrażenie.

Icom ID-51E
To kolejne radio typu handy, które użytkuję. Urządzenie małe, sprytne ale z wielkimi możliwościami. Zastąpiło pierwszego mojego ręczego D-Starowca czyli 92.

Yaesu FTM400-XDE
Nowe mobilne radio pracujące w cyfrowej emisji C4FM wraz z obsługą APRS. Czas poznać promowany przez Yaesu system Fusion. Urządzenie przyjemne choć nie pozbawione wad.